Son mesaj - Gönderen: edise - Çarşamba, 20 Haziran 2018 18:48
Sitemiz 10 yılı aşkın bir süredir köyümüze hizmet vermekte. Sosyal ağlar kullanılmaya başlanalı cazibesi ilk yıllardaki gibi olmazsa bile bir arşiv görevi üslenmiştir. Bu hizmeti emek sarfederek acizene veriyor olsakta, mali sponsorlarımıza teşekkürü bir borçbiliriz. Yeni resimler ve köşe yazılarınzı gönderebilirsiniz.
KÖYDE SONBAHAR
KÖYDE SONBAHAR
 Adı sonbahar.. Renkler değişti…
havalar değişti…  insanlar değişti…
Havaların soğuması yağmurların artarak yağması günlerin gittikçe kısalması ile İnsanlar gelecek uzun kış mevsiminin son hazırlıklarını yerine getirme telaşı içine girdiler Son fırsat günleri olduğu bilincinde sorumluklarını yerine getirmek için var güçleriyle çabalıyorlar. Soğuk güz günleri kapıya dayandı köyümüz bomboş yazlıkcılarımızda gölçüğ’e ve benzeri mekanlarına çoktan döndüler.sokaklarda oynayan çocuklardan eser yok. Ara sıra duyulan karga sesleri köpek havlamaları olmasa derin sükunet içine giren köyde hayat durmuş gibi görünüyor. Eve girerken pencereleri zorlayan rüzgarın yüzümüze soğuk havayı çarparken çıkardığı ses  artık bir şeylerin bittiğini iyi yada kötü yaşanmışlıklarımızı bizlere yeniden muhakeme etmemizi hatırlatıyor. Yaz boyu dalları süsleyip zamanlarının dolmasıyla  dallarda artık tutunamayıp esen rüzgara takılan yaprakların bir bir düşüşünü izlerken son baharın insan hayatıyla birebir örtüştüğü her canlı hayatının son bulacağı gerçeği gözümüzün önünden akıp  geçiyor.
    Artık bahar günlerini bizlere yeniden yaşatmak için açan kar çiçekleri bile pes etti renkleri soldu boyunları büküldü. Son baharın artık son günleri kavak ağaçları sarı kızıl renk tonlarının hakim olduğu yapraklarını tutamaz olmuş hoyratça esen rüzgarlara teslim etmiş yol kenarlarında kuruyan otlar çalılar arasında üstlerinin karla kaplanacağı günleri beklemek için kümelenmişler. İnsanlara meyvelerini en son sunan Kuşburnu ve alıç ağaçlarıda görevlerini yerine getirmiş yapraklarını dökmüşler
   Pencereleri sımsıkı kapanmış perdeler çekilmiş kapılar kilitlenmiş evler derin bir sessizlik içerisine şimdiden girmiş. Tek tük tüten bacalardan çıkan dumanlar simsiyah kümelenmiş bulutlara ulaşmak istermişçesine salınarak yükseliyorlar.  Kurumaya yüz tutan dere artık sesini duyuramıyor. Bizlere oda son bahardan nasibini almış önünde çok az su taşıyor.
  Yığınla yerlerde kümelenen kurumuş yapraklar içerisinde durmadan yağan Yağmurla yıkanan esen rüzgâra inatla direnen Ağaçlar tek kuru dallarıyla baş başa kaldılar Az bir zaman kaldı artık yaprakları arasına doluşan meyveleri dallarına kurulan salıncakları gövdelerini asılan ekmek çantalarını su şişelerini değil dallarına doluşacak bembeyaz kar örtüsüne ev sahipliği yapacaklar.
        Doğanın yeniden dirilmek için yaşadığı kızılın her tonuna bürünen bu renk armonisi değişimi zamanla yerini yeni oluşumlara bırakacak. Hayat yine beklentilerle geçip yeniden hüküm sürecek yeni renk armonisini umut içerisinde bekleyeceğiz  baharı ….son……
                                                               
 

MKPortal C1.2 rc1 ©2003-2008 mkportal.it